Na tej stronie będę umieszczał materiały V-Raya w formacie Blendera, utworzone przeze mnie lub ogólnodostępne, darmowe materiały pochodzące z internetu.


W celu użycia materiałów z tej strony musisz mieć trzy rzeczy:

  • renderer V-Ray od Chaos Group. Można pobrać wersję demo z ich strony. Należy zarejestrować konto, a potem: Download > Vray|Blender
  • program VRay/Blender ze strony Chaos Group lub GraphicAll.org. Opcjonalnie możne użyć standardowej wersji Blendera z eksporterem V-Ray to Blender, ale w tym przypadku siatki będą się eksportowały o wiele wolniej
  • plik blend z materiałem z tej strony lub z forum V-Ray for Blender. Materiał można zaimportować do sceny w Blenderze poprzez: File > Append > [ścieżka do pliku z materiałem] > Material. Zaznacz materiał i wybierz Link/Append.

Ceramica Porosa
Materiał oparty o Ceramica Porosa wykonany przez Trazart z www.vray-materials.de
Przerobiłem teksturę na powtarzalną, wyrównałem kolory przy pomocy dekompozycji falkowej i dodałem bumpmapę. Załączony obrazek został wyrenderowany wykorzystując kanał bump, zastosowanie displacement poprawi jakość materiału, oczywiście kosztem złożoności obliczeniowej.

Ceramica Porosa by Trazart


Old Brick Wall
Tekstura cegieł wykonana jest ze zdjęcia ściany starego kościoła, które zrobiłem kiedyś podczas wycieczki.

Old Brick Wall by bmt

Old Brick Wall by bmt

Licencja Creative Commons
Ten materiał jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.


White Brick Wall
Z www.vray-materials.de utworzony przez Arrrius.

White_Brick_Wall_by_Arrrius


 

This post is also available in: angielski